PRESVETO TROJSTVO (22.05.2016. – 29.05.2016.)

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:
    – u četvrtak, 26. svibnja, zapovjednu svetkovinu Presv. Tijela i Krvi Kristove: Tijelovo ili Brašančevo, sv. misa u katedrali u 18.oo sati.
  2. Iduća je nedjelja 9. kroz godinu.

———-

Župa Banja Luka

1. Svetkovina Presvetoga Trojstva: Sv. Mise u 10.30 i 18.00 sati.
    Pod Misom u 10.30. pomoćni biskup Marko će podijeliti našim krizmanicima sakrament sv. Krizme.
  2. Posebni dani u tjednu:
    – utorak je spomendan BDM pomoćnice kršćana.
    – u četvrtak, zapovjedna svetkovina  Presvetoga Tijela i Krvi Kristove: Mise u 10.30 i 18.00. Poslije pučke Mise je svečani blagoslov s Presvetim.
  3. Pred nama je naš patron Pohod BDM Elizabeti – utorak, 31. 5. 2016.
    Pripremamo se trodnevnicom koja počinje u subotu 28.5.
    Mise u trodnevnici su u 18.00 a krunica pola sata prije.
    Subota – predvodi nekadašnji župnik vlč. Zvonimir Matijević.
    Nedjelja – vlč. Ante Barešić, župnik u N. Topoli.
    Ponedjeljak, 30.5. vlč. Damir Ivanović, odgojitelj bogoslova u Sarajevu.
    Misu na Patron u 10.30 predvodi Preč. Marko Zubak, župnik u Bijeljini, a nekadašnji rektor Bogoslovije u Sarajevu.
  4. U ponedjelja, 30. 5. imamo u župnoj crkvi cjelodnevno klanjanje od 8.00 do 16.00. Molimo, dragi župljani, da se upišete na lisu koja se nalazi u župnoj crkvi i u katedrali te odaberete za sebi prigodni termin od pola sata. Izloženo Presveto ne može toga dana ostati bez svojih klanjatelja. Budite to vi i nešto lijepo učinite za svoju dušu.
    Poslije klanjanja će biti mogućnost za sv. Ispovijed od 16.30.
  5. Naše bolesnike želim obići za Patron i podijeliti im sakrament ispovijedi i pričesti u petak i subotu od 9.oo sati.
  6. Nakon Prve pričesti i Krizme prestajemo sa župnom katehezom sve do početka sljedeće školske godine u rujnu. Našim vjeroučenicima zahvaljujem na redovitom dolaženju i posebno roditeljima koji su ih poticali i mnogi dovozili. Dobri Bog neka vas sve blagoslovi.