PRVA NEDJELJA PO BOŽIĆU (01.01.2022.-08.01.2023.)

1. Danas je prva nedjelja po Božiću, svetkovina Svete Marije Bogorodice, Svjetski dan mira i Nova godina.
  2. – u ponedjeljak, 2. siječnja, spomen je sv. Bazilija Velikog i Grgura Nazijanskog biskupa i crkvenih naučitelja,

¯ u četvrtak, 5. siječnja –  uoči Bogojavljenja blagoslov vode. Možete sa sobom ponijeti bočice i uzeti blagoslovljenu vodu.

– u petak, 6. siječnja, je svetkovina Bogojavljenja – Sveta tri kralja. Svjetski misijski dan za djecu. Svi prilozi u milostinji bit će proslijeđeni za najpotrebniju i gladnu djecu u misijama. – Sv. misa u katedrali bit će u 18 sati. (U župnoj crkvi bit će misa u 10.30). – Na taj dan 1986. ređen je za biskupa naš biskup Franjo! Mi mu čestitamo i uključujemo ga u svoje molitve.

3. Iduća nedjelja, 2. siječnja, je druga nedjelja po Božiću.