ŠESTA USKRSNA NEDJELJA (05.05.2024.-12.05.2024.)

1. Idućeg tjedna liturgijski ćemo slaviti:

– u četvrtak, 9. svibnja, svetkovinu Uzašašća Gospodinova: Spasovo. – Tri dana uoči Spasova su prosni dani kada Crkva preporučuje da molimo za uspjeh u poljodjelstvu, a u gradskim sredinama da kršćanski vrjednujemo ljudski rad i razvijamo solidarnost s braćom u nevoljama. – Misa u katedrali u 18 sati.

– u petak, 10. svibnja, blagdan bl. Ivana Merza i 21. godina od njegove beatifikacije. Misa u katedrali u 18 sati.

– u subotu, 11. svibnja, u župnoj crkvi sv. Male Terezije u Presnačama, uz godišnjicu stradanja župnika Filipa i s. Cecilije, misu u 11 sati predvodit će biskup Željko.

2. Iduća je nedjelja (12. svibnja) 7. uskrsna nedjelja.
  3. Tijekom mjeseca svibnja, koji je posvećen Bl. Djevici Mariji, prigoda je za zajedničko moljenje Gospine krunice u katedrali pola sata prije večernje mise.