XIV. NEDJELJA KROZ GODINU (05.07.2020.-12.07.2020.)

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:

– u subotu, 11. srpnja, blagdan sv. Benedikta, opata i zaštitnika Europe.

U drugu srijedu, 15. srpnja, slavit ćemo svetkovinu sv. Bonaventure. Za ćemo se pripravljati trodnevnicom: u nedjelju (12. srpnja), ponedjeljak i utorak. Prije sv. misā u 18 sati bit će prigoda za svetu ispovijed. – Na samu svetkovinu misa u katedrali bit će u 10 sati.

Pozivam one koji mogu pomoći ukrašavanju katedrale za svetkovinu sv. Bone, da svoj prilog daruju uključivo do iduće subote, neka to učine u sakristiji nakon mise.

2. U subotu, 11. srpnja, navršit će se 77. godina od ubojstva svećenika Ante Dujlovića. Rođen je u Ivanjskoj, a bio je župnik u nekadašnjoj župi Gumjeri, koja se nalazi na desnoj obali Vrbasa nizvodno od Klašnica. U Poljskoj je okončan biskupijski postupak za proglašenje blaženim. – Ovdje u katedrali, u kapelici bl. Ivana Merza, možete pogledati malu izložbu o svećeniku Anti Dujloviću. – Sv. misa u subotu bit će u Gumjeri u 18 sati.
  3. Iduća je nedjelja petnaesta kroz godinu.