XIV. NEDJELJA KROZ GODINU (09.07.2023.-16.07.2023.)

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:

– u utorak, 11. srpnja, blagdan sv. Benedikta, opata i zaštitnika Europe;

– u subotu, 15. srpnja, svetkovinu sv. Bonaventure, biskupa i crkvenog naučitelja, zaštitnika katedrale i Banjolučke biskupije. Svečana će sv. misa biti u 10.00 sati pod kojom će propovijedati nadbiskup vrhbosanski mons. Tomo Vukšić.

U srijedu, četvrtak i petak trodnevnica za svetkovinu sv. Bonaventure: mise u 18 sati, pol sata prije mise prigoda za svetu ispovijed.

2. U utorak, 11. 7. 2023. o 80-oj obljetnici mučeničke smrti vlč. Ante Dujlovića bit će sveta misa na temeljima crkve u Gumjeri. Okupljanje kod mosta u Klašnicama do 16 sati, a onda zajednički polazak prema Gumjeri (u pravcu Srpca).

U četvrtak i petak održat će ovdje biskupi članovi BKBiH svoje redovito godišnje zasjedanje, te će se pridružiti proslavi svetkovine sv. Bonaventure u subotu.

3. Pozivam one koji mogu pomoći ukrašavanju katedrale za svetkovinu sv. Bone, da svoj prilog daruju u sakristiji nakon mise.
  4. Iduća je nedjelja petnaesta kroz godinu.