XIX. NEDJELJA KROZ GODINU (16.10.2022.-23.10.2022.)

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti

– u ponedjeljak, 17. listopada, spomen sv. Ignacija Antiohijskog, biskupa i mučenika

– u utorak, 18. listopada, blagdan sv. Luke, evanđelista,

– u subotu, 22. listopada, neobvezan je spomen sv. pape Ivana Pavla II.

2. U subotu, 22. listopada, molit ćemo za našu domovinu Bosnu i Hercegovinu i sve narode u njoj. (Vrhbosanska će nadbiskupija toga dana hodočastiti na Bobovac.)
  3. Mjesec listopad je posvećen Gospinoj krunici. Radnim danima u katedrali tijekom ovog mjeseca molimo zajednički Gospinu krunicu pol sata prije večernje mise.
  4. Iduća nedjelja (23.10.2022.) je 30. kroz godinu i Svjetski misijski dan. Milodari te nedjelje su naš dar misijama. Misije možete pomagati molitvom, zatim pretplatom na misijski list Radosna vijest (godišnja pretplata 24,- KM), osobnim prilozima ili uzimanjem misijske kutijice u koju ćete povremeno ubacivati svoje priloge.
  5. Te će nedjelje sestre Milosrdnice obilježiti 150 godina od dolaska u Banju Luku. Svečanu misu u župnoj crkvi Pohoda BDM u 10.30 predvodit će naš biskup Franjo.
  6. U subotu, 22. listopada obilježit će župa Petrićevac svetkovinu Ivana Pavla II. i IV. obljetnicu posvete crkve. Sv. Misa je u 11:00 sati.