XXIX. NEDJELJA KROZ GODINU (17.10.2021.-24.10.2021.)

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti

– u ponedjeljak, 18. listopada, blagdan sv. Luke, evanđelista,

– u petak, 22. listopada, neobvezan je spomen sv. pape Ivana Pavla II.

U srijedu, 20. listopada, održat će svećenici naše biskupije svoj godišnji sabor. Započet će ga sa sv. misom u katedrali u 10 sati. – Redovita večernja misa bit će u 18.00.

2. U subotu, 23. listopada, molit ćemo za našu domovinu Bosnu i Hercegovinu i sve narode u njoj. (Vrhbosanska će nadbiskupija toga dana hodočastiti na Bobovac.)
  3. Mjesec listopad je posvećen Gospinoj krunici. Radnim danima u katedrali tijekom ovog mjeseca molimo zajednički Gospinu krunicu pol sata prije večernje mise.
  4. Iduća nedjelja (24.10.2021.) je 30. kroz godinu i Svjetski misijski dan. Milodari te nedjelje su naš dar misijama. Misije možete pomagati molitvom, zatim pretplatom na misijski list Radosna vijest (godišnja pretplata 24,- KM), osobnim prilozima ili uzimanjem misijske kutijice u koju ćete povremeno ubacivati svoje priloge.
  5. Župa Petrićevac će u petak, 22. listopada, slaviti godišnjicu posvete samostanske i župne crkve. Sv. misu u 17 sati predvodit će fra Ivica Matić, župnik u S. Mostu. Nakon mise skupina Arabella održat će koncert posvećen sv. papi Ivan Pavlu II.

Sutradan, u subotu, 23. listopada, s početkom u 13 sati predvodit će na Petrićevcu fra Ivo Pavić, župnik u Šurkovcu, jednodnevnu duhovnu obnovu.