Vijesti 2024. godina

BISKUP KOMARICA NA SLAVLJU KRSNE SLAVE KOD BANJOLUČKOG EPISKOPA GOSPODINA JEFREMA I NJEGOVOG VIKARNOG EPISKOPA GOSPODINA SAVE

U pratnji biskupijskog ekonoma, ravnatelja KŠC-a i župnika više župa mons. Ivice Božinovića biskup banjolučki emeritus i apostolski upravitelj Franjo Komarica pohodio je u episkopskoj rezidenciji banjolučkog episkopa Gospodina Jefrema i njegovog vikarnog episkopa Gospodina Savu u povodu slavlja njihove Krsne slave. Domaćini su biskupa i njegovog pratioca srdačno dočekali i zahvalili im da su ih „počastili svojim dolaskom na praznik njihove Krsne slave – Jovanjdan“.

Zajedno s drugim uzvanicima sudjelovali su u obradu blagoslova i lomljenu „slavskog kolača“ te u zajedničkom objedu. Usput su razgovarali o brojnim temama koje su se odnosile na aktualnu problematiku jedne i druge pastve.

Episkopi su se zanimali za dolazak, ređenje i ustoličenje novog banjolučkog biskupa mons. Željka Majića.

Biskup im je obećao da će biti službeno pozvani, kad novi biskup prvi put opet posjeti sjedište svoje biskupije.

Biskup je  slavljenicima uručio prigodne (skromne) poklone.

TABB