Vijesti 2019. godina

EUHARISTIJSKIM SLAVLJEM U BISKUPIJSKOM SVETIŠTU SV. MALE TEREZIJE ZATVOREN IZVANREDNI MISIJSKI MJESEC U BANJOLUČKOJ BISKUPIJI

U biskupijskom svetištu Sv. Terezije od Djeteta Isusa, zaštitnice misija u banjolučkoj župi Presnače u nedjelju, 27.listopada 2019. biskup banjolučki Franjo Komarica predvodio je koncelebrirano sveto misno slavlje u povodu završetka obilježavanja Izvanrednog misijskog mjeseca u cijeloj Crkvi i Izvanredne misijske godine u biskupija u BiH.

Zajedno s biskupom koncelebrirao je i domaći župnik i čuvar svetišta mons. Ivica Božinović. Uz domaće malobrojne župljane na slavlju je sudjelovao i jedan broj vjernika iz susjednih župa.

Slavlju svete mise prethodilo je zajedničko moljenje svete krunice za misije cijelog svijeta. Krunicu je predmolio župni Ivica.

Biskup Franjo je u prigodnoj propovijedi govorio o samoj biti katoličkog kršćanstva, koje je nužno sveobuhvatno i ne poznaje granice između naroda i naroda, između rase i rase, klase i klase, kulture i kulture. Isus Krist je univerzalni Spasitelj cijelog ljudskog roda i svi ljudi imaju pravo na Isusa, a Isusovi sljedbenici, vjernici katolici, imaju dužnost omogućiti što većem broju svojih suvremenika da Isusa upoznaju, da ga uzljube, da mu služe, obdržavajući njegov sveti nauk i da tako dođu u sretnu vječnost. Iznio je više primjera kako se konkretno može raditi za širenje i upoznavanje Evanđelja. Pozvao je sve da redovito svakodnevno nastave molitvom – a prema svojim mogućnostima i materijalno – pomagati sve one koji se trude oko širenja Radosne vijesti po svim kontinentima.

TABB
Banja Luka-Presnače, 29.10.2019.