Vijesti 2018. godina

KRŠTENJE PETOG DJETETA U ŽUPI BILA-LIVNO, OBITELJI DOLIĆ I MATIĆ

U nedjelju 22. srpnja 2018. pomoćni banjolučki biskup mons. dr. Marko Semren, predslavio je svečanu pučku misu pod kojom je podijelio sakrament krštenja malenom Josipu Doliću, petom djetetu sretnih roditelja Jakova i Željke Dolić, te malenoj Dariji Matić, petom djetetu sretnih roditelja Tomislava i Valentine Matić.

U koncelebraciji s biskupom je bio župnik fra Ćiril Lovrić.

Biljanska crkva, koja je posvećena sv. Franji, bila je ispunjena velikim brojem vjernika čija je i radost bila neizreciva zbog novih članova Kristove zajednice tj. Katoličke Crkve u prekrasnom i plodonosnom livanjskom kraju, u župi Bila.

Biskup je u prigodnoj homiliji potaknuo roditelje da djecu odgajaju u duhu nauka Katoličke Crkve protumačivši im sadržaj radosnog slavlja sakramenta krštenja istaknuvši kako su djeca „proljeće Kristove Crkve, župne zajednice, ali i hrvatskog naroda“. Također je potaknuo i druge nazočne vjernike da se ne boje zajedničkog sakramentalnog života nego da surađuju s Božjim stvaralačkim djelom rađajući na svijet nove živote.

Biskup Marko i župnik fra Ćiril su čestitali i zahvalili  roditeljima na ovom izuzetnom daru Katoličkoj Crkvi te livanjskoj zajednici koja je i po ovom nesvakidašnjem radosnom događaju dodatno obogaćena i razveseljena. Nakon mise je nastavljeno slavlje za obiteljskim stolom kojega su pripremile obitelji novo-krštenikā.

TABB
Bila-Livno, 22. srpnja 2018.