Vijesti 2019. godina

DUHOVNE VJEŽBE BOGOSLOVA VRHBOSANSKOG BOGOSLOVNOG SJEMENIŠTA

Kao i svake godine, tako i ove, bogoslovi Vrhbosanskog bogoslovnog sjemeništa imali su svoje duhovne vježbe zajedno s duhovnikom vlč. Milenkom Krešićem, od četvrtka, 10. do nedjelje 13. listopada 2019. u Duhovno – obrazovnom centru Emaus u Bijelome Polju kod Mostara. Duhovne vježbe predvodio je fra. Damir Pavić, tajnik franjevačke provincije sv. Križa Bosne Srebrene.

Duhovne vježbe započele su Misnim slavljem koje je predvodio nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić, koji je u propovijedi potaknuo bogoslove da iskoriste vrijeme duhovnih vježbi za osobnu izgradnju. Bogoslovi su svaki dan imali duhovne nagovore i ostale duhovne točke, koje su bile dosta sadržajne i zanimljive.

Fra Damir je u nekoliko tema: ustrajnost u svećeničkom pozivu, molitva, sloboda duhovnoga poziva, važnost donošenja prave životne odluke, izložio u kratkim crtama najvažnije osobine jednoga svećeničkoga poziva. Voditelj je kroz osobno iskustvo i primjere pokušao pomoći bogoslovima donijeti pravu odluku u svome životu, ali i kako da se odupru napastima na koje će nailaziti ili nailaze u životu.

U subotu, 12. listopada imali su pripravu za svetu ispovijed i ispovijed. Nakon ispovijedi uslijedilo je Misno slavlje koje je predvodio mons. Ratko Perić, biskup mostarsko-duvanjski i apostolski upravitelj trebinjsko-mrkanski.

Duhovne vježbe završile su Misnim slavljem u župi Presvetoga srca Isusova – Potoci, gdje je bogoslove, duhovnika i voditelja duhovnih vježbi ugostio župnik don Josip Galić. Nakon ručka bogoslovi su se uputili u kratki posjet gradu Mostaru, nakon čega su se vratili u Sarajevo duhovno svježi za nove životne izazove.

KTA/GG
Bijelo Polje kod Mostara, 14. listopad 2019.