Vijesti 2017. godina

KRIZMA U ŽUPI LJUBUNČIĆ

U subotu, 20. svibnja pod misom u 11 sati u župi Ljubunčić, pomoćni biskup banjalučki mons. dr Marko Semren, podijelio je sakrament kršćanske zrelosti – sv. Potvrde 36-ero mladića i djevojaka.

I ove godine bile su to dvije generacije učenika 8. i 9. razreda. Od početka školske godine župnik fra Ivan Lovrić intenzivno je pripremao krizmanice i krizmanike za ovaj veliki događaj i dan za cijelu župu.

U pripremama za svetu krizmu župniku fra Ivanu od pomoći su bili župni vikar fra Tomislav Svetinović, kao i dvije katehistice gospodične Silvija Rubić i Ivana Papić.

Zbog većeg broja krizmanika sveta misa je iz praktičnih razloga slavljena izvan crkve na vanjskom oltaru uz Gospinu spilju. Uz lijepe i ugodne vremenske uvjete i sam događaj krizme protekao je u još ljepšem ozračju.

Ovo misno slavlje kao i događaj krizme uzveličao je zbor župe Ljubunčić na čelu s orguljašicom Melani Strinić i voditeljicom č. s. Henrikom Mišković.

TABB
Banja Luka – Ljubunčić, 22. 5. 2017.