Vijesti 2024. godina

Hodočašće u Međugorje župe Sanski Most

Dana 11. svibnja hodočasnici župe Sanski Most uz nekoliko župljana župe Stara Rijeka i Sasina, njih ukupno 33. krenuli su na hodočašće Majci Kraljici mira u Međugorje. Put je trajao oko 7 sati. Zbog velike udaljenosti krenuli smo dan ranije, u noći s 10. na 11. svibnja. U Međugorje smo pristigli u ranim jutarnjim satima te smo se odmah zaputili na Podbrdo (mjesto gdje se Gospa prvi puta ukazala šesteroma vidjelicama u blizini sela Bijakovići pokraj Međugorja).

Iako je grupu hodočasnika predvođenu njihovim župnim upraviteljem fra Tomislavom sačinjavala velikim dijelom i starija populacija svi su uspješno položili „test“ tako što smo se uspeli na mjesto prvih ukazanja BDM u Međugorju. Po silasku s Podbrda zaputili smo se prema župnoj crkvi sv. Jakova ni ne znajući da je toga dana u župi bila sveta krizma. Svi smo lijepo i pobožno sudjelovali u slavlju svete mise, a prije svete mise smo imali priliku za sakrament pomirenja (svetu ispovijed).

Nakon svete mise uslijedila je zajednička okrepa (agape). Svi hodočasnici koji su donijeli sa sobom ponešto hrane stavili smo na jedno mjesto i onda smo zajedno blagovali. Nakon okrepe krenuli smo i na posljednju lokaciju u sklopu našeg hodočašća a to je bilo brdo Križevac. Ovoga puta na brdo se uputilo njih 15-ak koji su se uspješno i popeli. Putem od postaje do postaje fra Tomislav je predvodio pobožnost križnoga puta.

Zahvalni smo Bogu i Gospi jer nas je vrijeme dobro poslužilo i što smo se svi živi i zdravi vratili s hodočašća svojim kućama. Nadamo se kako ćemo i ubuduće nastaviti s ovako lijepim putovanjima i druženjima naše župe.

Valentina Šeić i Antonia Pranjić.

Uživajte u fotografijama s našeg hodočašća 😊