Vijesti 2019. godina

USKRSNO SLAVLJE U SASINI UVELIČALI PJEVAČI ISLAMSKE VJEROISPOVIJESTI

U nedjelju na sam dan Uskrsa župa Sasina je proslavila ovaj najveći katolički blagdan. Sveto misno slavlje predvodio je velečasni Adolf Višaticki, župnik. Na svetom misnom slavlju okupilo se tridesetak vjernika uključujući i malu redovničku zajednicu te 27 pjevača pjevačkog zbora „HARMONIJA“ predvođeni profesoricom Almom Karabeg. Pripremili su uskrsne pjesme, uvodna „Uskrsnu Pastir dobri“ i na kraju svete mise „Milost“ . Župnik se na kraju svete mise zahvalio svim pjevačima naglasivši, iako ne razumiju one riječi što su izgovarali dok su pjevali Bog ih je sigurno čuo i razumio njihovu dobru volju da nas uvesele na najveći naš kršćanski blagdan. Nakon svete mise druženje je nastavljeno u dvorištu crkve uz kolače koje je pripremila sestra Miroslava. Hvala Bogu vrijeme nas je poslužilo pa smo uz gitare nastavili pjevati i družiti se.

Sretan i blagoslovljen Uskrs želi vam župska zajednica Sasina.

Tekst: Magdalena Pušić
Fotografije: Ivana Pejčin