Vijesti 2023. godina

PROSLAVA USKRSA U ŽUPI SANSKI MOST

Nakon Vazmenog trodnevlja župljani župe Sanski Most, kako oni stalno nastanjeni tako i oni u dijaspori, proslavili su i ove godine svetkovinu Uskrs. Na misi je sudjelovao duplo veći broj od onog broja koji redovito dolazi na nedjeljne svete mise. Razlog tome su i vjernici iz dijaspore koji nisu zaboravili svoj kraj i svoju rodnu župu te nastoje dolaziti osobito za velike blagdane svojima koji su ostali živjeti u Sanskome Mostu. Osobito na licima vjernika koji žive u tuđini mogao se iščitati izraz zadovoljstva i sreće koju su osjetili jer su opet u svome zavičaju. Nakon mise fra Tomislav je pročitao termine kako za blagoslove polja tako i za važnije događaje za župu Sanski Most. Taj raspored možete pogledati i ovdje. Nakon mise fra Tomislav se zadržao neko vrijeme sa župljanima ispred župne crkve u ugodnom razgovoru, a onda je bilo krštenje obitelji Čavlović.

Izvor: Samostan Petrićevac