Vijesti 2023. godina

BLAGOSLOV POLJA U TRNOVI – SANSKI MOST

Obavljen je i treći ovogodišnji blagoslov polja u župi Sanski Most. Naime dana 07.05.2023. upravitelj župe fra Tomislav uputio se s 30-ak župljana na groblje Trnava gdje je sa svojim vjernicima u 14:00 sati imao obred blagoslova polja a potom slavio svetu misu. Fra Tomislav se u propovijedi dotaknuo teme iz evanđelja te nedjelje nastojeći približiti pobožnom puku Isusovu izjavu kako je za sebe rekao da je On Put, Istina i Život.

Jako lijepo vrijeme je donekle olakšalo pristup spomenutom groblju. Budući da se groblje nalazi oko 7 kilometara od crkve a najveći dio tog puta je teško prohodan. Do njega je bilo moguće doći isključivo terenskim vozilima i traktorom. Velik broj vjernika je iskoristio lijepo vrijeme pa je do groblja došao i pješice. Ponajviše Bogu hvala što nas je na dosadašnja sva tri groblja pratilo lijepo vrijeme. Nadamo se da će tako biti i za blagoslov polja na preostalom groblju Greda.

Ovim putem želimo reći iskreno hvala onima koji su sva tri dosadašnja groblja lijepo pokosili, uredili i učinili pristupačnim.

Izvor: Samostan Petrićevac