Vijesti 2018. godina

NOVACI U ŽUPI ČUKLIĆ

U nedjelju 21. listopada novaci su, na poziv župnika fra Tvrtka Vrdoljaka, posjetili župu Čuklić. Svete mise u župnoj crkvi sv. Ante bile su u 9 i 10:30 te u filijalnoj crkvi sv. Stjepana u 12 sati. Sveto misno slavlje predvodio je fra Marinko Baotić u koncelebraciji sa župnikom. Novaci su ministrirali, čitali i pjevali sa župnim zborom i narodom.

Na ovu misijsku nedjelju fra Marinko je u svojim homilijama, između ostalog, naglasio kako smo svi kao vjernici pozvani biti misionari u sredinama gdje živimo. Snagom našega krštenja imamo zadaću živjeti evanđelje te na taj način svojim osobnim svjedočanstvom biti misionari u svakodnevnom životu.

Na koncu je župnik zahvalio meštru i novacima na posjetu te poručio vjernicima kako je potrebno moliti za duhovna zvanja. Nakon ručka u župnoj kući novaci su se zaputili natrag u samostan na Gorici.

Tekst: fra Tomislav Vidović
Fotografije: fra Dario Laštro
Čuklić/Gorica, 23. listopada 2018.