Vijesti 2018. godina

ODRŽANA SJEDNICA UPRAVNOG VIJEĆA CARITASA BiH

U četvrtak, 3. svibnja 2018. u prostorijama Nadbiskupskog ordinarijata vrhbosanskog održana je sjednica Upravnog vijeća Caritasa BiH. Sjednicu je sazvao i sjednici predsjedao predsjednik Caritasa BiH nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić. Istoj su nazočili članovi Upravnog vijeća: generalni vikari bosanskohercegovačkih nad/biskupija, ravnatelji Caritasa BiH i nad/biskupijskih Caritasa. Za stalnog zapisničara određena je djelatnica Caritasa BiH gđa Ivona Vidačković.

Nakon molitve i pozdrava pristupilo se usvajanju zapisnika prošle redovne sjednice od 3. listopada 2017. god. i izvanredne sjednice od 9. ožujka 2018. god., te prihvaćanju predloženog Dnevnog reda.

Na sjednici se raspravljalo o temama koje su u ovom trenutku prevažne za daljnju izgradnju Caritasa BiH kako bi isti što kvalitetnije ostvario svoje poslanje u karitativnom životu Katoličke crkve u BiH prema važećim crkvenim i državnim odredbama i zakonima. U središtu konstruktivne rasprave i zaključaka bile su sljedeće teme: Pitanje imovine Caritasa BiH u Sarajevu i u Središnjoj Bosni, Pitanja vezana uz Ministarstvo obrane BiH, Osvrt na prošli susret s Hrvatskim Caritasom te pripreme ovogodišnjeg sastanka predsjednika i ravnatelja, dvaju nacionalnih Caritasa i svih nad/biskupijskih Caritasa BiH i RH u drugoj polovini listopada, Priprema Nedjelje Caritasa u BiH 2018., Misa uz Tjedan solidarnosti 2019. god. na prostoru Vrhbosanske nadbiskupije, Mikro projekti Caritasa Italije, Trenutna situacija s migrantima/izbjeglicama u BiH s posebnim osvrtom na aktivnosti Caritasa BiH i nad/biskupijskih Caritasa prema odlukama izvanredne sjednice Upravnog vijeća Caritasa BiH održane početkom ožujka 2018. god. kao i pisanje nekih sarajevskih tiskovina vezano uz ove aktivnosti, Informacije o mogućem ustrojstvu Socijalno-edukacijskog centra p.j. Travnik (Vrhbosanska nadbiskupija).

Na kraju sjednice dogovoreno je da se sljedeća sjednica održi 11. listopada 2018. god.

CARITAS
Sarajevo, 4. svibanj 2018.