Vijesti 2018. godina

POMOĆNI BANJOLUČKI BISKUP PRIMIO GRUPU MLADIH IZ ODBORA ZA MEĐURELIGIJSKU SURADNJU

U sklopu samita „Liderske vještine i izgradnja mira“ koji se odvija od 26. kolovoza do 01. rujna 2018. godine na središnjem dijelu Banjolučke biskupije a u organizaciji Međureligijskog vijeća BiH, u srijedu, 29. kolovoza 2018. godine, pomoćni banjolučki biskup mons. Marko Semren primio je, u katedrali sv. Bonaventure, grupu od 50-ak mladih iz Odbora za međureligijsku suradnju. Mladi su uzrasta od 16 do 25 godina, različitih su vjeroispovijesti i nacionalnosti te dolaze s područja cijele BiH.

Biskup Semren je izrazio srdačnu dobrodošlicu mladima te njihovim voditeljima. Prvo im je predstavio povijesni tijek i  razvoj izgradnje katedrale te njezine unutrašnje simbolike, zatim ih je upoznao s aktualnom situacijom Katoličke Crkve na području Banjolučke biskupije. Istaknuo je kako je prevažno organizirati „ovakve i slične aktivnosti u kojima se mladi susreću i kroz kulturu susreta se upoznavaju i zajedno grade zdravu i konstruktivnu budućnost“. Mladi su postavili nekoliko pitanja s kojima su se željeli bolje informirati o pojedinim sadržajima Katoličke Crkve.

Biskup je zahvalio mladima na njihovoj posjeti te su susret obilježili zajedničkom fotografijom koja će ih podsjećati na ovaj susret.

TABB
Banja Luka, 29. kolovoza 2018.