Vijesti 2019. godina

KRIZMA U ŽUPI KOTOR VAROŠ

U subotu, 27. travnja 2019. godine u crkvi  BDM Kotor Varoš, petero djece 8. i 9. razreda primilo je sakrament potvrde/krizme.

Nakon dočeka biskupa ispred župne crkve, pozdrave u ime župe je uputio župnik fra Zoran Mandić. Iza pozdrava, slijedio je susret biskupa s  krizmanicima.

U 11. sati je pomoćni biskup dr. fra Marko Semren započeo sveto misno slavlje. U koncelebraciji su bili fra Zoran Mandić, fra Juro Tokalić i fra Anto Šimunović, gvardijana jajački.

Nakon propovijedi biskup Semren je podijelio sakrament potvrde Mariu Bjelobrku i Ani Marić iz župe Vrbanjci, Matei Pikelja i Ani Marković iz župe Kotor Varoš, te Leonu Peraku iz župe Jajce.

Na kraju mise krizmanici su zahvalili biskupu i uslijedilo je zajedničko fotografiranje. Slavlje je nastavljeno u obiteljskom okruženju naših krizmanika.

Fra Juro Tokalić
Kotor Varoš, 27. travnja 2019.