Vijesti 2018. godina

PROSLAVA SVETOG FRANJE U VRBANJCIMA

U Crkvi u našem, hrvatskom narodu, mnoge župe i samostani posvećeni su sv. Franji. Tako, u našem, kotorvaroškom kraju, župa Vrbanjci ima Sv. Franju za svoga zaštitnika. Budući da u župi trenutno živi tek dvadesetak osoba, a da bi i oni koji žive izvan župe mogli doći na proslavu Sv. Franje, redovito se uzima najbliža nedjelja blagdanu. Na sam dan svetkovine sv. Franje 4. listopada bila je misa u Vrbanjcima sa početkom u 11.00 sati a svečana sveta misa i proslava patrona župe je bila u  nedjelju, 7. listopada. Uz fra Juru i fra Zorana svečanu misu predvodio je vlč. Marko Vidović, sin župe Vrbanjci, trenutno župnik u župi Prijedor.

U lijepom jesenjem danu vjernici su ispunili vrbanjsku crkvu. Bilo je svečano. Velečasni Marko je u propovijedi pozvao okupljene da svi srčano, poput sv. Franje nasljedujemo Isusa Krista, jer jedino tako možemo dati smisao svome životu i potvrditi svoj kršćanski identitet. Jedna od izreka sv. Franje govori: Uvijek se radujte! – Ne dolikuje Božjem sluzi da bude žalostan i potišten.

Budući  da su se te nedjelje održavali i izbori svećenici su pozvali  vjernike da izađu  na glasovanje i izvrše svoju građansku dužnost i da glasuju po svojoj savjesti.

Poslije mise,  vjernici iz Vrbanjaca su pripremili za sve prisutne ručak a nakon prijateljskog druženja, vjernici su se razišli svojim kućama i prijateljima.

Viki