Vijesti 2018. godina

PROSLAVLJEN PATRON U ĆELINOVCU

U subotu, 29. rujna 2018 godine u filijalnoj crkvi u Ćelinovcu kod Nove Topole svečano je proslavljen blagdan, a za ovu crkvu svetkovina nebeskog Zaštitnika i Naslovnika crkve, arkanđela Mihovila. Svečano misno slavlje je predslavio don. Zlatko Matić, biskupov tajnik i privremeni upravitelj u Ćelinovcu i župi Nova Topola. Na misi je sudjelovalo 50-ak vjernika.

U prigodnog homiliji don Zlatko je opisao važnost i ulogu arkanđelā u životu svake ljudske osobe. Istaknuo je da su arkanđeli „borci, molitelji i pratitelji ljudskih osoba na ovozemaljskom hodočasničkom proputovanju prema vječnoj domovini u Nebu“. Nadodao je da su arkanđeli „Božji generali tj. predvodnici koji upravljaju vojskom anđelā koja se svakodnevno bori protiv Đavla i njegovih anđela za spasenje naše besmrtne duše“. Potaknu je nazočne da se i ubuduće utječu u zaštitu sv. arkanđelu Mihaelu svojom molitvom, ali i vjerodostojnim načinom života kako bi „naši ovozemaljski koraci bili usmjereni putem, istine, mira i ljubavi“.

Nakon mise je uslijedila prigodna okrjepa za sve nazočne koji su se uz ugodne razgovore i radosne pjesme zadugo zadržali zajedno.

TABB
Ćelinovac, 30. rujna 2018.