Vijesti 2019. godina

BOŽIĆNI KONCERT U JAJCU

U organizaciji Hrvatskog kulturnog društva Napredak – podružnica Jajce, 21. prosinca 2019. u Domu kulture u Jajcu, upriličen je tradicionalni božićni koncert.

Koncert je počeo nastupom Napretkovog mandolinskog sastava Stjepan Tomašević. Potom je uslijedio pozdravni govor predsjednika Franje Leovca u kojem je čestitao Božić svim kršćanima. Pored predsjednika čestitku je uputio i jajački župnik fra Vinko Marković te u ime Središnje uprave Napretka dopredsjednik Josip Križanović.

Nakon pozdravnih govora i čestitki koncert se nastavio nastupima VS fra Antun Knežević, Velikog crkvenog zbora te Napretkovog zbora Nikola Šop. Gost koncerta bila je ženska klapa Orca iz Splita. Jajačka publika se prvi put susrela s jednom ženskom klapom te nije krila svoje oduševljenje njihovim uspješnim nastupom.

Slavlje Božića se nastavilo i nakon koncerta vani uz kuhano vino i čaj te zvukove Limene glazbe.

Organizaciju koncerta potpomogli su AŽ Trans Jajce, UNIS Telekomunikacije d. d. Mostar, Pliva d. o. o., JU Agencija Jajce, Bojanić d. o. o., Budeš d. o. o.,Fis Pijavice, Struktura d. o. o., Thermoflux d. o. o., Rudnici Boksita Jajce, Motel Plaža, Notar Age Trupina, hotel Turist98, Križanac Desing, Dekor studio Jajce, Dom kulture Jajce, Općina Jajce.

KTA/HKDN
Jajce, 23. prosinac 2019.
Foto: Tvrtko Zrile