Vijesti 2019. godina

POSJET NOVAKA ŽUPI VIDOŠI

Na četvrtu nedjelju Došašća novaci Bosne Srebrene posjetili su župu Vidoši. Misna slavlja u Zagoričanima i u Vidošima je predslavio meštar novaka fra Marinko Baotić, a u koncelebraciji su bili župnik fra Ivan Kasalo i župni vikar fra Ćiril Lovrić.

U svojoj homiliji fra Marinko se dotaknuo Božića. Rekao je da Božić nije predstavljao najradosniji dan za Mariju i Josipa, jer su bili na putu, bez pravog smještaja, u štalici. Kao što spremamo domove, ukrašavamo borove i pravimo kolače, trebamo i dušu pripremiti za dolazak Boga.

Misno slavlje animirali su novaci sviranjem na tamburicama i pjevanjem, a na kraju misnog slavlja najmlađi župljani su uz pomoć g-đe Anđelke Mandić pripremili kratku priredbu u susret Božiću. Poslije toga su počastili župljane palačinkama, fritulama i kuhanim vinom. Novaci su se poslije toga uputili na zajednički ručak u župni ured.

Hvala župniku na pozivu i na bratskom druženju.

Izvor: Novicijat BS
FIA
Vidoši/Gorica, 24. prosinca 2019.