Vijesti 2019. godina

PROSLAVA PATRONA U VIDOŠIMA

Dana 9. prosinca 2019. novaci su posjetili župu Vidoši gdje su proslavili patron župe Bezgrešnog začeća BDM. Misu je predslavio banjolučki župnik vlč. Žarko Vladislav Ošap, a u koncelebraciji su bili župnici okolnih župa i ostali svećenici.

U svojoj homiliji vlč. Žarko se dotaknuo Bezgrešnog začeća BDM, ali i samog Marijina života, njene vjere i molitve. Naglasio je koliko je molitva bitna u životu  vjernika. Rekao je kako je učestala i prava molitva pravi odraz vjere jednog kršćanina.

Misno slavlje je svojom pjesmom animirao župni zbor, a novaci naše Provincije su uveličali samo misno slavlje čitanjem misnih čitanja.

Zahvalni smo župniku na pozivu i na bratskom druženju koje je uslijedilo poslije misnog slavlja.

Izvor: Novicijat BS
Vidoši/Livno, 9.12.2019.