Vijesti 2020. godina

BANJA LUKA: BISKUP KOMARICA UPUTIO SUĆUT EPISKOPIMA SPC U POVODU SMRTI PATRIJARHA IRINEJA

U petak 20. studenog 2020. nakon vijesti o preminuću patrijarha Srpske pravoslavne Crkve „Njegove Svetosti Gospodina Irineja“, uputio je biskup banjolučki Franjo Komarica, dvojici pravoslavnih episkopa, kojih se sjedišta nalaze na području Banjolučke biskupije, Gospodinu Jefremu, vladiki banjolučkom i Gospodinu Sergiju, vladiki bihaćko-petrovačkom „izraze kršćanske sućuti“.

To je učinio i njihovom kleru, monaštvu i svim vjernicima njihovih eparhija.

U svojim molitvama biskup „blagopokojnog subrata Irineja, kojega je Krist, Spasitelj ljudskog roda pozvao u svoju uzvišenu službu“ preporučuje „Božjem milosrđu i ljubavi“.

Ujedno moli Boga „da našoj sestrinskoj Crkvi – Srpsko pravoslavnoj – podari novog poglavara, koji će se, zajedno s drugom braćom u apostolskoj službi, truditi oko proslavljanja Božjeg Imena, izgrađivanja Kristovog Kraljevstva i spasenja duša naših suvremenika“.

TABB
Banja Luka, 20. studenog 2020.