Vijesti 2020. godina

„DOGODILO SE NA DANAŠNJI DAN…“ – INFORMACIJA VJERNICIMA

ZA SVE ŠTO SE DOGAĐA ODGOVORNI SU ISKLJUČIVO
ONI KOJI TO ORGANIZIRAJU

Informacija vjernicima – 14. kolovoza 1995.

Sa svog redovitog duhovno-pastoralnog sastanka u Biskupskom ordinarijatu u Banjaluci 14. kolovoza 1995., biskup i svećenici banjalučkog kraja žele svojim vjernicima poručiti sljedeće:

1. Deportaciju vjernika katolika-Hrvata i drugih s vjekovnih ognjišta, koja je danas otpočela, ni u kojem obliku ne organizira Katolička crkva, biskup, svećenici ili Caritas, kako se pronosi glasinama. Službeni predstavnici Katoličke crkve nemaju nikakvih službenih informacija, niti mogu jamčiti sigurnost odlaska.

2. Za sve što se događa odgovorni su isključivo oni koji to organiziraju.

Svatko mora za sebe donijeti odluku o odlasku ili ostanku. Svećenicima nitko nije dao mandat da bilo kamo izvode svoje vjernike iz njihovih ovdašnjih župa.

3. I dalje smo uvjereni daje nama svećenicima ostati na ovdašnjim svojim mjestima, dok god to bude moguće, radeći svoj svećenički posao i moleći Boga za sav narod da se što prije završe dani ovih teških kušnji i stradanja.

Dr. Franjo Komarica,
banjalučki biskup
i svećenici

———-