IzdvajamoVijesti 2020. godina

NEDJELJA CARITASA 2020.

Treća nedjelja došašća: Dan Caritasa u BiH, 13. prosinca 2020.!

Crkva u Bosni i Hercegovini svake godine obilježava Nedjelju Caritasa na Treću nedjelju došašća. Ovogodišnja Nedjelja Caritasa pada na 13. prosinca, uz poštivanje službene liturgije toga dana prema važećem direktoriju, ima za moto „Ljubav i briga za zajednički dom“. Uzet je iz Enciklike pape Franje „Laudato si’, mi’ Signore – Hvaljen budi, moj Gospodine“ od 24. svibnja 2015. god.

Za ovu nedjelju iz Središnjeg ureda Caritasa BiH pripremljeni su animacijski materijali za sve crkvene ustanove: prigodni plakat, liturgijski prilozi (poruka predsjednika Caritasa BiH Vinka kardinala Puljića, razmišljanje aktualnog ravnatelja Caritasa BiH i prigodna molitva vjernika) i Katolički imendanski kalendar za 2021. god., a koji se mogu pronaći u nastavku.

Materijali Nedjelje Caritasa 2020. u PDF-u:

Plakat Nedjelje Caritasa
Katolički imendanski kalendar 2021.
Poruka predsjednika Caritasa BiH i Molitva vjernika
Dopis ravnatelja Caritasa BiH

caritas.ba
Sarajevo, 2. prosinca 2020.