Vijesti 2023. godina

ODRŽANA IZVANREDNA SJEDNICA UPRAVNOG VIJEĆA CARITASA BIH

U središtu su bile aktualne teme bitne za djelovanje Caritasa BiH i prisutnost nacionalnih Caritasa iz inozemstva!

U srijedu prijepodne, 8. studenog 2023. godine, u Rezidenciji vrhbosanskog nadbiskupa u Sarajevu održana je izvanredna sjednica Upravnog vijeća Caritasa BiH. Sjednicu je prema važećem Statutu sazvao i sjednici predsjedao predsjednik Caritasa BiH nadbiskup metropolit vrhbosanski mons. Tomo Vukšić. Istoj su nazočili članovi Upravnog vijeća: generalni vikari bosanskohercegovačkih nad/biskupija, ravnatelji Caritasa BiH i nad/biskupijskih Caritasa u BiH. Zapisnik je vodio djelatnik Caritasa BiH gosp. Miroslav Valenta.

Nakon molitve i pozdrava predsjednika Caritasa BiH mons. Tome Vukšića pristupilo se raspravi i prihvaćanju predloženog Dnevnog reda i usvajanju pripremljenih zapisnikâ prošle redovne sjednice od 3. listopada 2023. godine. Pozivnicu sa svim potrebnim materijalima svim članovima Upravnog vijeća poslani su e-mailom prije održavanja sjednice.

Na sjednici se raspravljalo o temama koje su u ovom trenutku važne i aktualne za djelovanje i daljnju izgradnju Caritasa BiH, kao i prisutnost nacionalnih Caritasa iz inozemstva u Bosni i Hercegovini,  kako bi isti što kvalitetnije ostvario svoje poslanje u karitativnom životu Katoličke Crkve u BiH, uz njegovu koordinirajuću ulogu, prema važećim crkvenim, karitativnim, državnim i statutarnim zakonima i odredbama, menadžment standardima i Safeguardinga (Zaštita).

U središtu konstruktivne rasprave i zaključaka bile su sljedeće teme: Mjesto i uloga pojedinih nacionalnih Caritasa iz inozemstva koji preko svojih regionalnih ureda karitativno djeluju na bosanskohercegovačkom prostoru kao i pitanje mjesta i uloge nacionalnog Caritasa BiH, zatim pitanje temeljnog osvježavanja ili temeljne obnove zgrade Caritasa BiH u Doglodima u sarajevskom naselju Stup.

caritas.ba