Vijesti 2020. godina

OTISNUTO IV. IZDANJE PJESMARICE: PJEVAJTE GOSPODU PJESMU NOVU – VLASTITOSTI BK BIH

Pjesmarica se može nabaviti u sjedištu BK BiH u Sarajevu i u Nad/Biskupskim ordinarijatima u Sarajevu, Banjoj Luci i Mostaru te u knjižarama Glasa koncila.

Tijekom 2020. godine otisnuto je IV. nepromijenjeno izdanje Hrvatske liturgijske pjesmarice: Pjevajte Gospodu pjesmu novu – Vlastitosti BK BiH, Zagreb-Sarajevo 2020. Izdavač je Biskupska konferencija Bosne i Hercegovine a nakladnik Glas koncila. Projekt su ostvarili Povjerenstvo Biskupske komisije Hrvatske biskupske konferencije i članovi Vijeća za liturgiju Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine.

„U ovom svetom vremenu Došašća preporučujem svim svećenicima, redovnicima i redovnicama, a posebno onima koji djeluju u pastoralu i svima koji na tom planu s njima surađuju, da obraduju članove svojih zborova ali i druge župljane ovom – od mnogih odavno iščekivanom liturgijskom pjesmaricom koja je vrlo lijep i praktičan dar. Podsjećam da se u njoj mogu pronaći, ne samo liturgijske popijevke predviđene za crkvenu godinu i druge duhovne pjesme i napjevi, nego i brojni molitveni obrasci počevši od Mise s narodom i drugih sakramenata do raznih pobožnosti. U izradi ove pjesmarice svoj dragocjeni udio dao je veliki broj osoba među kojima želim posebno spomenuti našu dvojicu dragih profesora liturgijske glazbe i dugogodišnjih vrlo zauzetih članova Vijeća za liturgiju BK BiH koje je tijekom ove 2020. godine Gospodin pozvao k sebi: dr. fra Slavka Topića, profesora na Franjevačkoj teologiji u Sarajevu i neumornog ispovjednika, te don Niku Luburića, voditelja Katedralnog mješovitog zbora ‘Marija’ u Mostaru i dugogodišnjeg profesora i voditelja nekoliko zborova u Vrhbosanskom bogoslovnom sjemeništu u Sarajevu“, kazao je predsjednik Vijeća za liturgiju Biskupske konferencije BiH mons. Franjo Komarica, biskup banjolučki, koji je i osobno svojevremeno bio profesor liturgike i liturgijske glazbe brojnim svećenicima koji su se odgajali i školovali u Vrhbosanskom bogoslovnom sjemeništu a danas obavljaju razne službe u biskupijama u BiH i šire.

Spomenutu pjesmaricu može se nabaviti u sjedištu Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine u Sarajevu i u Nad/Biskupskim ordinarijatima u Sarajevu, Banjoj Luci i Mostaru te u knjižarama Glasa koncila.

KTA
Sarajevo, 11. prosinca 2020.