Vijesti 2020. godina

PONOVLJENA POSVETA BEZGRJEŠNOM SRCU MARIJINU U VREMENU PANDEMIJE KORONAVIRUSA – 4.4.2020.

Presveta Djevice i Bogorodice Marijo, Majko Crkve i svih naroda i ljudi, najvjernija Odvjetnice i Pomoćnice naša, evo nas danas, u ovom tjeskobnom vremenu aktualne pandemije koronavirusa pred tvojim blagoslovljenim likom.

U duhovnom zajedništvu s mnogom našom braćom  i sestrama iz cijele naše biskupije želimo izgovoriti riječima, a onda potvrditi i svojim svakodnevnim predanjem Trojedinom Bogu, svoju posvetu tvome Bezgrješnom Srcu.

Poslušni tvojim preporukama prigodom milosnog ukazanja u Fatimi, želimo se još aktivnije zauzimati za smanjenje grijeha koje ljudi svakodnevno čine protiv Tebe i Tvoga Bezgrješnog Srca i protiv Presvetog Srca tvoga ljubljenog Sina, a našeg Spasitelja Isusa Krista, čime ugrožavaju svoje vječno spasenje.

Pouzdajemo se u tvoj moćni majčinski zagovor. Zato ti preporučujemo sve članove naših župnih i redovničkih  zajednica cijele naše biskupije; preporučujemo ti naš narod i našu Domovinu sa svim njenim stanovnicima. Preporučujemo ti osobito sve one životno ugrožene aktualnom pošasti – pandemijom koronavirusa.

Posvećujemo ti i sve prognane i izbjegle članove naše biskupijske zajednice i s njima sve naše svećenike, redovnike i redovnice iz naše biskupije koji su u službi Kristu i njegovoj Crkvi na raznim stranama svijeta.

Preporučujemo tvome majčinskom srcu i sve dobročinitelje i prijatelje naše biskupijske zajednice.

Tebi, o Gospo, koju zazivamo Zdravljem bolesnih, Utjehom žalosnih i Kraljicom mira preporučujemo sve bolesne i klonule tijelom i duhom, sve pritisnute ovom teškom kušnjom i drugim križevima i životnim nedaćama; sve koji su u krizi svoje vjere ili su vjeru u tvoga Sina, kao svoga Spasitelja, izgubili zbog doživljenih kušnja i proživljenih nepravdi i zala, te sve umiruće!

Primi dobra Majko Isusova i Majko naša i cijele Crkve dobrostivo ove usrdne i ponizne riječi naše posvete i prošnje koje ti upućujemo ovog časa, ovdje pred tvojim dragim likom! Izmoli nam kod svoga Sina Isusa, koji je naš Put i za nas Istina i Život, njegovo milosrđe, pomoć, blagoslov i mir. Svojem nas Sinu preporuči, izruči, prikaži! O blaga, o mila, o slatka Djevice Marijo. Amen.

TABB
Banja Luka, 4. travnja 2020.