Vijesti 2020. godina

SLAVLJA SAKRAMENTA POTVRDE U VIŠE ŽUPA BANJOLUČKE BISKUPIJE

Zbog pandemije prisilno odgođena slavlja sakramenta sv. Potvrde, predviđena za ovogodišnje proljeće, održavaju se koncem lipnja i tijekom srpnja mjeseca. Nakon prošlonedjeljnog slavlja sv. Potvrde u središnjoj banjolučkoj župi, ovog vikenda su se održala slina slavlja u još četiri župe.

Pomoćni biskup mons. Marko Semren je u župi Livno u subotu krizmao 112 mladih župljana, a u nedjelju u župi Bihać 20 krizmanika te župe.

Biskup Franjo Komarica je u subotu, 4. srpnja 2020. u župi Jajce krizmao 69 krizmanika, a u nedjelju 14 krizmanika u župi Glamoč. Te župe imaju svake godine slavlje sakramenta sv. Potvrde.

Na svim liturgijskim slavljima su sudjelovali, uz kumove i roditelji krizmanika, ograničen broj župljana, uslijed još uvijek aktualne pandemije koronavirusa.

TABB
Banja Luka, 6.7.2020.