Vijesti 2019. godina

MONS. DRAGO BALVANOVIĆ PROSLAVIO 60. OBLJETNICU SVEĆENIŠTVA

Mons. Drago Balvanović, delegat Hrvatske inozemne pastve za Južnu Ameriku i voditelj Hrvatske katoličke misije u Limi, proslavio je 26. travnja 2019 u Župi sv. Terezije od Djeteta Isusa u zagrebačkoj Miramarskoj ulici zajedno sa svojom rodbinom, bivšim župljanima i skupinom studenata iz Perua koji studiraju u Zagrebu 60. obljetnicu svećeništva.

U slavlju su mu se pridružili dugogodišnji misionar u Peruu fra Rafael Lukarić TOR i nacionalni ravnatelj Dušobrižništva za Hrvate u inozemstvu Tomislav Markić, koji je jubilarcu prenio i čestitke predsjednika Vijeća HBK i BK BiH za hrvatsku inozemnu pastvu mons. Pere Sudara, pomoćnog biskupa vrhbosanskog.

Mons. Drago Balvanovic rođen je 12. kolovoza 1936. u Bosanskoj Gradiški, a za svećenika Banjolučke biskupije zaređen je 29. lipnja 1959. u Đakovu. Svećeničku službu vršio je u Osijeku, Novoj Topoli, Mahovljanima, Bosanskom Novom i Prijedoru, a od 1987. u Limi.

KTA
Zagreb, 27. travanj 2019.