Vijesti 2020. godina

ODGODA POSVETE CRKVE I PROSLAVE PATRONA U MRKONJIĆ GRADU

Zbog pandemije “koronavirusa” i ograničenja kretanja posveta crkve u Mrkonjić Gradu i proslava patrona nebeskih zaštitnika Sv. Filipa i Jakova, apostola, koji su trebali biti upriličeni za vikend 3. svibnja odgađaju se do daljnjeg.

U razgovoru sa župnikom ove vjerničke zajednice, koja se nalazi u Banjolučkoj biskupiji, vlč. Darkom Anušićem saznali smo kako su proslava patrona i posveta crkve odgođeni “za neka bolja vremena”.

Iako ima još radova na fasadi i interijeru crkvu je trebao posvetiti mons. Franjo Komarica, biskup banjolučki. Na proslavu patrona tradicionalno iz Hrvatske dolazi veliki broj nekadašnjih župljana što je zbog zatvorenih granica i policijskog sata u Republici Srpskoj bilo nemoguće.

Kako nam je rekao župnik budući da je vjernička zajednica u Mrkonjić Gradu pretežno starije dobi te se na njih odnosi zabrana kretanja vikendom, koja je u RS-u svakog vikenda, proslava patrona je odgođena.

KT
www.nedjelja.ba
Mrkonjić Grad, 3. svibanj 2020.