VideoVijesti 2021. godina

VIDEO: ZAVRŠETAK SVIBANJSKE 7. MARIJE ZVIJEZDE

U ponedjeljak, 31. svibnja u 18 sati prijenos Svete mise iz samostana Marija Zvijezda i Tijelovo, 3. lipnja – susret sudionika s biskupom Komaricom uz Svjetski dan bicikla, u župi bl. Alojzija Stepinca – Bestovje – Novaki – Rakitje.

Kristov Stol – Misijska Europska Inicijativa uz završetak svibanjske molitvene biciklijade sv. Ivana Pavla II., organizira u ponedjeljak, 31. svibnja 2021. od 18 sati izravni prijenos završne sv. krunice i Svete mise iz banjolučkog samostana Marija Zvijezda, koju će voditi biskup banjolučki mons. Franjo Komarica sa koncelebrantima, župnikom vlč. Zvonkom Topićem i mons. Ivicom Božinovićem i drugima. Izravni prijenos će se moći pratiti putem youtube kanala Kristova Stola.

Sudionici biciklijade, koji su tijekom Marijinog svibnja, u Josipovoj godini, po zagovoru sv. Ivana Pavla II, vozili za Stepinčevu kanonizaciju, istovremeno su se ujedinili s vjernicima banjolučke biskupije i brojnim drugim vjernicima u cijelom svijetu, koji su na poziv pape Franje podržali svjetsku molitvenu akciju, tijekom Gospinog mjeseca svibnja, u kojoj se molilo za svakog čovjeka koji je izravno ili neizravno pogođen pandemijom te za normaliziranje svakodnevnog života. 40ak biciklista sudionika, tijekom svibnja prešli su više od 3000 km, povezujući svetišta u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini koje je pohodio sv. Ivan Pavao II., Mariju Bistricu, Trsat, Zadar, Aljmaš i dr., a simbolično se priključilo i nekoliko sudionika iz hrvatske dijaspore. Biciklisti Banjolučke biskupije simbolično su povezali samostan Marija Zvijezda sa svim smjerovima od kuda su prošlih godina dolazili biciklisti – svetištima sv. Josipa u Prijedoru, i Novoj Topoli, te s Podmilačjem i Jajcem, a fotografije i izvješća svih sudionika moguće je pronaći na stranicama kristov-stol.hr te na društvenim mrežama uz hashtag #KristovStolMarijaZvijezda.

Kako biciklisti iz Hrvatske, ove godine zbog pandemije nisu uspjeli fizički doći do Marije Zvijezde, biskup Komarice će se susresti sa sudionicima u četvrtak, 3. lipnja na blagdan Tijelova, koji datum je ujedno i Međunarodni dan bicikla.

Zajedničku završnu Sveta misa svih sudionika, čija zajednička molitvena nakana je bila što skorija kanonizacija kardinala Alojzija Stepinca, predvodit će biskup Komarica u župi bl. Alojzija Stepinca, Bestovje-Rakitje-Novaki, zajedno sa župnikom domaćinom, prečasnim Božidarom Cindorijem.

Na Tijelovo, 3. lipnja u 17 sati – okupljanje svih biciklista, sudionika 7. Marije Zvijezde, i drugih biciklista koje se žele priključiti, kod kapele sv. Andrije u Novakima (koju je 1934. blagoslovio sam bl. Alojzije Stepinac), koja je 500 m udaljena od župne crkve bl. Stepinca. Tamo će biskup Komarica blagosloviti sudionike, nakon čega svi biciklima idu do crkve gdje će u 18 sati biti Sveta misa, kojom će se obilježiti Svjetski dan bicikla i završetak 7. Marije Zvijezda – virtualne biciklijade sv. Ivana Pavla II., nakon čega će predstavnici organizatora Kristova Stola, podijeliti drvene medalje svim sudionicima i prigodne poklon paketi, koje financira Središnji državni ured za Hrvate izvan RH, a medijski pokrovitelji su Hrvatska katolička mreža i Ravnateljstvo dušobrižništva za Hrvate u inozemstvu.

Više informacija na kristov-stol.hr, mail: kristov.stol@gmail.com ili mob: 091 570 8604.

KTA
Banja Luka, 31. svibnja 2021.