Vijesti 2022. godina

U POVODU 27. OBLJETNICE OSLOBOĐENJA JAJCA SLAVLJENA MISA ZADUŠNICA ZA POGINULE BRANITELJE

U okviru proslave 27. obljetnice oslobođenja Jajca, koje su oslobodile hrvatske snage toga dana 1995. godine u okviru vojno-redarstvene operacije „Maestral“, 13. rujna 2022. u župnoj i samostanskoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije u tom kraljevskom gradu slavljena je Misa zadušnica za poginule branitelje.

Svetu misu predvodio je župni vikar u Podmilačju fra Nikica Vujica uz koncelebraciju sedmorice svećenika među kojima su bili župnici Grohota i Gornjeg Sela na otoku Šolti don Vinko Beus i don Andrej Marić, koji su došli s tridesetak svojih župljana.

Župnik i gvardijan fra Vinko Marković pozdravio je sve okupljene vjernike, koji su ispunili crkvu, a osobito župnika i gvardijana iz vremena rata i poraća fra Stipu Marčinkovića.

U jutarnjim satima položeni su vijenci kod spomen-obilježja prve žrtve rata u Jajcu Franje Ladana Pancera. Potom su slavljenici pohodili Svetište sv. Ivana Krstitelja u Podmilačju. Nakon toga kod spomen-obilježja na Plivskim jezerima položeni su vijenci osmorici poginulih pripadnika 81. gardijske bojne Virovitica. Jajački župni i samostanski vikar fra Emanuel Radić izmolio je opijelo za poginule Virovitičane.

KTA
Jajce, 16. rujna 20222.