Vijesti 2023. godina

BISKUPIJA BANJA LUKA ZA STRADALE OD POTRESA U TURSKOJ I SIRIJI PRIKUPILA 52.056,63 KM

Pozivu banjolučkog biskupa mons. Franje Komarice i ravnatelja Caritasa biskupije Banja Luka mons. Miljenka Aničića odazvali su se župne zajednice i brojni darovatelji.

Nakon razornog potresa u južnoj Turskoj i u sjevernoj Siriji i u Biskupiji Banja Luka prikupljalo se i molilo za stradale od  potresa. Pozivu banjolučkog biskupa mons. Franje Komarice i ravnatelja Caritasa biskupije Banja Luka mons. Miljenka Aničića odazvali su se župne zajednice i brojni darovatelji i prikupili 52.056,63 KM.

Caritas biskupije Banja Luka prikupljena sredstva poslao je Caritasu Bosne i Hercegovine koji će u narednim danima zajedno sa sredstvima drugih bosanskohercegovačkih nad/biskupija putevima Caritasa dostaviti potrebnima u Turskoj i Siriji.

caritas.ba
Banja Luka, 8. ožujka 2023.