IzdvajamoVijesti 2023. godina

BLAGOSLOVLJENA DVORANA PASTORALNOG CENTRA U DRVARU

Na Treću nedjelju došašća, 17. prosinca, biskup banjolučki u miru mons. Franjo Komarica blagoslovio je dvoranu za susrete “Nova nada” u Pastoralnom centru “Sv. Josipa” u izgradnji u Drvaru.

Koncelebriralo je nekoliko svećenika među kojima su bili tajnik apostolske nuncijature u Meksiku mons. Ante Vidović te župnik u Drvaru don Davor Klečina.

U prigodnoj propovijedi mons. Komarica govorio je o iščekivanju te Kristu kao novoj nadi u povijesti čovječanstva. Tu je misao povezao s imenom dvorane u Pastoralnom centru Sv. Josipa koja predstavlja duhovni impuls ovdašnje vjerničke zajednice.

Zanimljivo, liturgijsko slavlje animirao je sviranjem pravoslavac Ljubiša Mijadžević iz Drvara.

Na kraju mise u ime Banjolučke biskupije i župe Sv. Josipa don Davor je dobročiniteljima i drugim zaslužnim osobama uručio zahvalnice.

U poslijepodnevnim satima u novoj dvorani za župljane i goste iz drugih vjerničkih zajednica bila je upriličena adventska duhovna obnova. Najprije je pušten film o Jozi Furundžiji iz serijala Anonimni velikani duha hrvatskog naroda, a potom je Matija Ricov iz Molitvene zajednice Nanovo rođeni iz Zagreba održao prigodan nagovor.

Duhovna obnova završila se euharistijskim klanjanjem pred Presvetim.

Ž.I., KT