Vijesti 2023. godina

ČESTITKA CARITASA BIH NOVOM BANJOLUČKOM BISKUPU MONS. ŽELJKU MAJIĆU

Iz Caritasa Bosne i Hercegovine uputili su, 8. prosinca 2023. novoimenovanom banjolučkom biskupu don Željku Majiću čestitku koju prenosimo u cijelosti:

Cijenjeni novoimenovani banjolučki biskupe,

Danas na svetkovinu Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije, 8. prosinca 2023. godine, došla je vijest i do nas u Caritas Bosne i Hercegovine da Te papa Franjo imenovao banjolučkim biskupom. Ovo imenovanje zateklo Te u službi ravnatelja Caritasa biskupija Mostar-Duvno i Trebinje-Markan. Kroz Tvoje dosadašnje službe generalnog vikara Hercegovačkih biskupija i kasnije ravnatelja biskupijskog Caritasa, bio si član Upravnog vijeća Caritasa Bosne i Hercegovine. Osim u svojoj biskupiji ovim si se ugrađivao i u Caritas Bosne i Hercegovine.

Svi mi u Caritasu Bosne i Hercegovine, ravnatelj i djelatnici, izričemo Ti ljudske i karitativne čestitke, vjerničke i svećeničke molitve, kako bi u novoj službi koju Ti Crkva povjerava hrabro i odvažno upravljao brodom koji Ti je povjeren. Neka Tvoje svjedočko življenje i vođenje Banjolučke biskupije, bude prožeto osobnom vjerom i punim pouzdanjem u Boga uz ljubav i poštovanje malog čovjeku, i bude blagoslov i radost svih onih koji Ti se povjeravaju, kroz kvalitetno i odgovorno ostvarenje katoličkog i hrvatskog zajedništva unutar Bosne i Hercegovine i cijele Crkve u Hrvata, uz građenje ekumenskih i dijaloških odnosa s ljudima i vjernicima drugih vjera cijelog prostora Banjolučke biskupije i šire.

Uz iskrene čestitke, pozdrav i molitve iz Caritasa BiH

Tomo Knežević, ravnatelj i djelatnici