Vijesti 2023. godina

OBRED PRIMANJA I OBEĆANJA FRAME PODHUM

Pod misnim slavljem koje predslavio je fra Nikola Pejčin, područni duhovni asistent Frame Bosne srebrene, primjeno je novih 10 framaša koji su dali svoja prva obećanja, a 31 je obnovilo obećanja na godinu dana.

U srijedu, 21. lipnja 2023. na prvi dan trodnevnice svetom Ivi u župi sv. Ivana Krstitelja u Podhumu pokraj Livna, upriličen je obred primanja i obećanja Frame Podhum pod geslom „Bog malo traži, ali puno daje“. Svečano misno slavlje predslavio je fra Nikola Pejčin, područni duhovni asistent Frame Bosne srebrene u koncelebraciji fra Jurice Periše, domaćeg župnika i duhovnog asistenta i fra Miroslava Ištuka – Pikulića iz samostana na Gorici.

Fra Nikola je posebno istaknuo kako je glavna zadaća svakog framaša naviještati Krista po primjeru svetog Franje. „Dragi framaši, čestitajući vam danas ovaj vaš dan želim vam da u duhu naše franjevačke karizme budete odvažni u svjedočenju evanđelja. Kako bi u svijetu donosili radost i dobrotu svim ljudima bez ikakvih razlika. Želim vam da odgovorno, dobro i pošteno obavljate svoje dužnosti i da budete hrabri u ovoj našoj stvarnosti u kojoj se nalazimo te da uistinu budete stvoritelji i donositelji nade za bolje sutra, vaše obitelji, vašeg društva i vaše obitelji“, naglasio je fra Nikola.

Potom je uslijedio je obred primanja i obećanja. U Framu Podhum primjeno je novih 10 framaša koji su dali svoja prva obećanja, a 31 je obnovilo obećanja na godinu dana. Euharistijsko slavlje svojim pjevanjem uzveličao je zbor Frame Vidoši.

Bože Sabljić, tajnik Frame, zahvalio je nazočnim vjernicima, framašima, hodočasnicima sv. Ivanu Krstitelju te dragom Bogu „na ovom prekrasnom danu i Duhu Svetomu koji je nadahnuo naše framaše da se okrenu putu svetoga Franje“. Čestitao je svim novim članovima koji su odlučili biti ‘glas u pustinji ovoga svijeta’. Zahvalio je također fra Nikoli za predvođenje ovog svetog misnog slavlja, kao i svim Hvala svim framašima koje su ih toga dana podržale svojim prisustvom iz Livna, Čuklića, Ljubunčića, Bile i Vidoša.

Framaši su potom uručili prigodni dar predvoditelju misnog slavlja fra Nikoli.

Na kraju svima se obratio župnik fra Jurica i svima zahvalio na dolasku i pozvao na druženje u crkvenom dvorištu.

KTA/A.P.