IzdvajamoVijesti 2023. godina

LITURGIJSKIM SLAVLJIMA OBILJEŽENO SVETO TRODNEVLJE

U banjolučkoj katedrali, ali i u drugim župnim crkvama grada liturgijskim slavljima je obilježeno Sveto Trodnevlje: na Velikim četvrtak – Misom Večere Gospodnje; na Veliki petak – svečanim Obredima; na Veliku subotu – liturgijom Uskrsnog bdjenja, a na sam Uskrs svečanim bogoslužjem. Uz to su bili pobožnost Križnog puta, te blagoslov uskrsnih jela – također i po filijalama.

U katedrali je liturgijska slavlja predvodio biskup Franjo Komarica, a propovijedao je na Veliki četvrtak i Veliki petak pomoćni biskup Marko Semren. Biskup Marko je predvodio i pobožnost Križnog puta, a u centralnoj župnoj crkvi liturgiju bdjenja uz podjeljivanje sakramenata inicijacije jednom kandidatu.

U katedrali je na liturgiji bdjenja pročitana Uskrsna poruka biskupa Franje, a na Uskrs je on izrekao prigodnu propovijed.

Na svim slavljima je sudjelovao i Božji narod – adekvatno svome broju i svojoj starosnoj dobi.

Brojni su proteklih dana pristupili i sakramentu svete ispovijedi.

Na svečanoj koncelebriranoj uskršnjoj misi u katedrali također je sudjelovao i generalni konzul Republike Hrvatske u Banjoj Luci prof. Zoran Piličić, a bio je nazočan i gradonačelnik Banje Luke g. Draško Stanivuković sa svojom pratnjom.

Nakon mise su se obojica susreli u zgradi Ordinarijata s biskupom Franjom i njegovim suradnicima.

TABB