IzdvajamoVijesti 2023. godina

MJESEČNA REKOLEKCIJA SVEĆENIKA U PASTORALU U BANJALUČKOJ BISKUPIJI

U prostorijama Biskupskog ordinarijata u Banja Luci održana je prva ovogodišnja rekolekcija svećenika i redovnika koji su aktivni u pastoralu u Banjalučkoj biskupiji.

Susret je počeo Euharistijskim klanjanjem u katedrali koje je predvodio mons. dr. Karlo Višaticki, nakon kojega je bila prilika za sv. ispovijed.  Poslije kratke pauze, u dvorani ordinarijata mons. Franjo Komarica, biskup banjolučki je održao predavanje na temu: „Pastoral bolesnika“. Tri su važne točke, koje je biskup naglasio: pitanja vezana uz opći pastoral, odgoj župnih suradnika za ovu vrstu suradnje i pastorala, te Caritas kao praktični način ove vrste pastorala.

Nakon predavanja neki su od nazočnih svećenika iznijeli svoja iskustva iz ovog područja pastoralnog rada na svojim župama. Na susretu je bilo tridesetak svećenika i pomoćni biskup mons. Marko Semren.

Susret je završio zajedničkim ručkom i druženjem, a slijedeći susret svećenika najavljen je za Veliku srijedu, 5. travnja 2023., kada je u Banjolučkoj biskupiji uobičajena posveta sv. Ulja (sv. krizme i bolesničkog ulja).

TABB
Banja Luka, 15. ožujka 2023.