Vijesti 2023. godina

PROLJETNA KORONA LIVANJSKOG DEKANATA

U srijedu, 19. travnja 2023., u župi sv. Franje Asiškog u Biloj održana je proljetna korona za svećenike koji djeluju u župnom pastoralu na području Livanjskog dekanata. Nakon uvodnog pozdrava dekana fra Miljenka Petričevića i na njegov poziv, predavanje na temu Neizostavna uloga župnika u izabranim ženidbenim pitanjima održao je fra Šimo Ivelj, sudski vikar Vrhbosanske nadbiskupije i Banjolučke biskupije, te profesor kanonskog prava na Franjevačkoj teologiji u Sarajevu.

Predavač je slušateljima pojasnio proces pokretanja ženidbene parnice, postupak rastave ženidbenih drugova uz trajanje ženidbene veze, proces ispisivanja iz Crkve, a nakon predavanja prisutni svećenici imali su priliku tražiti pojašnjenje o raznim pastoralnim pitanjima i problemima s kojim se susreću u svojem djelovanju na župama.

Sastanak je završen ugodnim druženjem i zaključkom da su ovakvi susreti korisni ne samo svećenicima, nego i puku Božjem na koji će svećenici prenijeti nova saznanja.