Vijesti 2023. godina

PROSLAVA SV. PETRA I PAVLA U ŽUPI MOTIKE

Dana 02. srpnja 2023. svečano je obavljena vanjska proslava nebeskih zaštitnika župe Motike sv. Petra i Pavla, apostolskih prvaka. Misno slavlje predvodio je fra Domagoj Šimić, gvardijan samostana na Petrićevcu i upravitelj župe.

Na misnom slavlju okupilo se oko šezdesetak vjernika od kojih su mnogi davno odseljeni stanovnici ove župe. “Okupili smo se kao u dobra stara vremena” rekao je jedan od župljana.

Fra Domagoj je u svojoj propovijedi govorio o sv. Petru i Pavlu kao uzorima kršćanskog života, potaknuvši nas da u životu vodi primjer Petrovog križa i Pavlovog mača.

Misno slavlje animirao je zbor župe Petrićevac pod ravnanjem s. M. Julijane Djaković. Ovogodišnju proslavu posebno je uzveličao dolazak dopredsjednika Republike Srpske iz reda hrvatskog naroda – dr. Davora Pranjića.

Nakon svete mise okupljeni su nastavili druženje uz ručak i čašicu ugodnog razgovora.

Izvor: Samostan Petrićevac