Vijesti 2023. godina

PROSLAVLJEN SV. JOSIP ZARUČNIK, NEBESKI ZAŠTITNIK ŽUPE TRN

Na četvrtu korizmenu nedjelju 19.03.2023. godine proslavljen je nebeski zaštitnik župe Trn – sv. Josip, zaručnik BDM. Svečano misno slavlje predslavio je domaći sin župe Trn – fra Dragan Grizelj, gvardijan samostana u Varaždinu. Uz fra Dragana u misnom slavlju proslave svetog Josipa sudjelovala je nekolicina svećenstva Banjolučkog kraja. Među brojnim pukom koji se okupio na misnom slavlju našao se i direktor Republičkog sekretarijata za raseljena lica i izbjeglice g. Davor Čordaš.

U svojoj propovijedi fra Dragan je okupljenom puku na srce stavio razmišljanje o svetom Josipu kao uzoru obiteljskog života i pogledu na obitelji kao rasadnike vjere.

Netom prije svečanog blagoslova okupljenima se obratio i župnik fra Dominko Batinić, zahvalivši svima i pozvavši ih na zajedničko druženje u župnom dvorištu uz zakusku.

Sveti Josipe zaručniče, moli za nas!

Samostan Petrićevac
Trn, 19.3.2023.