Vijesti 2023. godina

RADOSNO PROSLAVLJEN PATRON ŽUPE U STAROJ RIJECI

U utorak, 17. siječnja 2023 godine župa Stara Rijeka je proslavila svog nebeskog Zaštitnika, sv. Antuna Pustinjaka. Svečano koncelebrirano Misno slavlje je predslavio župnik iz Mrkonjić Grada, vlč. Darko Anušić, u zajedništvu dekana vlč. Marka Vidovića, te domaćeg župnika vlč. Zlatka Matića.

Osim nekoliko desetina domaćih župljana te nekolicine vjernika iz susjednih župa, organiziranim prijevozom su pristigli i prognani župljani koji žive u okolini Zagreba. Na misi je sudjelovalo nešto više od 100 vjernika.

U prigodnoj propovjedi, vlč. Darko je približio lik i djelo sv. Antuna te istaknuo vrline koje su ga krasile i koje ga opravdano stavljaju i danas za uzora u nasljedovanju Isusa: post, molitvu i vjeru. Ohrabrio je vjernike kako svaki dan treba započinjati kao novu priliku, jer je istinski dar koji dolazi od Boga. Kroz nekoliko navedenih primjera iz života sv. Antuna, u kojima su mu dolazili „mudri Grci“ po savjete za život, vlč. Darko je istaknuo, da bi znanje trebali usmjeriti prema vjeri kako bi bilo plodonosno.

Na kraju Mise, domaći župnik, vlč. Zlatko je zahvalio svim prisutnim vjernicima na sudjelovanju te domaćim župljanima na požrtvovnosti u organizaciji. Istaknuo je zahvalnost i predsjedniku Udruge „Stara Rijeka“ Francu Galešiću te predsjedniku Udruge „Briševo“ Zdravku Marijanu na animiranju vjernika iz dijaspore te organizaciji ručka za sve prisutne.

U župnoj dvorani je nakon Mise, nastavljeno druženje uz ručak i pjesmu svih prisutnih.

Župa SR
Stara Rijeka, 18. siječnja 2023.