Vijesti 2023. godina

SUSRET SVEĆENIKA LIVANJSKOG DEKANATA

U župi Rođenja BDM u Ljubunčiću održana je, u ponedjeljak 6. studenoga 2023. godine, jesenska korona Livanjskog dekanata. Na susretu je sudjelovalo 11 svećenika koji djeluju u župama dekanata. Gost predavač bio je dr. fra Ivan Šarčević, profesor na Franjevačkoj teologiji u Sarajevu.

Susret je započeo molitvom i pozdravom dekana fra Miljenka Petričevića koji je zahvalio svima na dolasku. Posebno je zahvalio domaćinima fra Mariju Jeliću i fra Stjepanu Orkiću koju su ugostili ovu jesensku koronu. Slijedilo je čitanje i usvajanje zapisnika s proljetne korone. Nakon usvajanja zapisnika dr. fra Ivan Šarčević je održao predavanje „Vjera u Boga u kulturi svakodnevice“. Poslije predavanja razgovaralo se o nekim aktualnim pitanjima u župama.

Susret je završen Svetom misom koju je predvodio fra Ivan Šarčević uz koncelebraciju prisutnih svećenika. Druženje je nastavljeno uz zajednički objed i ugodni bratski razgovor.