Vijesti 2023. godina

U BANJOLUČKOJ BISKUPIJI ĆE SE POD SV. MISAMA 19. VELJAČE PRIKUPLJATI MILODARI ZA ŽRTVE POTRESA U SIRIJI I TURSKOJ

U dopisu upućenom svim župnim uredima Banjolučke biskupije biskup banjolučki mons. Franjo Komarica i mons. Miljenko Aničić, direktor Caritasa biskupije Banja Luka obavijestili su da će se na razini Banjolučke biskupije pod sv. misama u nedjelju, 19. veljače 2023. prikupljati milodari za žrtve potresa u Siriji i Turskoj. „Želimo našu pomoć pridružiti pomoći drugih biskupija u BiH i zajedno poslati biskupijskim Caritasima u Turskoj i Siriji“, navodi se u dopisu koji donosimo u cijelosti:

Poštovani župniče,

Ovih dana i našu i svjetsku javnost zaokupila je velika katastrofa prouzrokovana potresima u Turskoj i Siriji. Slike nepojmljivog stradanja i razaranja, čije posljedice još ni izdaleka ne možemo sagledati, urezale su nam se u sjećanje.

Za svakog čovjeka, a posebno za vjernika ova katastrofa je izazov, pred kojim ne može ostati ravnodušan i pasivan. Zato se i mi kao Crkva želimo pridružiti mnogim pojedincima i zajednicama u svijetu, kako na vjerskom, tako i na civilnom području, koji će se angažirati u pomoći stradalom stanovništvu ovih dviju zemalja. Biskupi iz tih zemalja apeliraju na našu kršćansku i ljudsku solidarnost. „Ovdje su stotine mrtvih, a u epicentralnom području riječ je o tisućama ljudi, koji su izgubili živote. Znam daje bolnica srušena, druga nije u funkciji…“ – piše biskup i apostolski vikar Anatolije u Turskoj.

Kao biskupijska zajednica organizirat ćemo skupljanje milodara za žrtve potresa pod sv. misama u nedjelju, 19. veljače 2023. Molimo župnike da u nedjelju, 12. veljače najave skupljanje pomoći, te da prikupljenu pomoć u što kraćem roku dostave Caritasu biskupije Banja Luka. Želimo našu pomoć pridružiti pomoći drugih biskupija u BiH i zajedno poslati biskupijskim Caritasima u Turskoj i Siriji.

Neka dobri Bog blagoslovi sva nastojanja, da se našim bližnjima u velikoj potrebi što hitnije i učinkovitije pomogne.

Uz pozdrave u Kristu Gospodinu!

Mons. dr. Franjo Komarica
biskup banjalučki