Vijesti 2023. godina

ZAPLOVIMO S KRISTOM U NOVU ŠKOLSKU I VJERONAUČNU GODINU

U subotu, 23. rujna, u trapističkoj opatiji Marija Zvijezda održana je duhovna obnova vjeroučenika Banjolučkog dekanata, koja je ujedno i nastavak zajedničkih aktivnosti započetih u korizmi ove godine. Sudjelovalo je tridesetero djece iz župa Banja Luka, Barlovci, Budžak, Petrićevac i Presnače u pratnji svojih župnika vlč. Žarka Vladislava Ošapa, fra Ive Orlovca i mons. Ivice Božinovića, te s. Lorete Stipić i vjeroučiteljice Blaženke Ivekić. Također, posjetio ih je i kratko im se obratio i biskup banjolučki mons. dr. Franjo Komarica.

Djeca su se upoznala i sa samostanskom i župnom crkvom Marija Zvijezda u Trapistima, kao i s  bogatom ostavštinom otaca trapista. Dječja pjesma uz impozantne trapističke orgulje odjekivala je samostanskom crkvom otkrivajući dječju radost i sreću.

Vrhunac dana bila je sveta misa na kojoj su aktivno sudjelovali pjesmom i čitanjima. U svojoj propovijedi mons. Ivica pozvao ih je na molitvu za snagu zajedništva, da budu „dobri veslači u Crkvi, u školi, u svojoj obitelji, kako bi svi bili ponosni na njih“. „Neka vam ovo vrijeme zajedništva bude vrijeme punjenja baterija, punjenja duhovne snage kako bismo zajedno veslali s našim kapetanom Isusom i izveslali do našeg cilja“, istaknuo je mons. Ivica.

Nakon duhovne, slijedila je i tjelesna okrjepa, a zajedničko druženje završeno je podjelom pohvalnica i zajedničkom molitvom za nova duhovna zvanja.