AudioIzdvajamoVijesti 2024. godina

Audio: Čestitka kardinala Puljića mons. Željku Majiću, novozaređenom biskupu banjolučkom

U subotu, 2. ožujka 2024. u katedrali sv. Bonaventure u Banjoj Luci, na kraju Euharistijskog slavlja, tijekom kojeg je za banjolučkog biskupa zaređen mons. Željko Majić, prigodnu čestitku novom pastiru Crkve banjolučke uputio je nadbiskup vrhbosanski u miru kardinal Vinko Puljić. Čestitku kardinala Puljića biskupu Majiću prenosimo u cijelosti:

Sinoć su mi rekli da danas uzmem riječ. Kao sin ove mjesne Crkve rado ću pogovoriti.

Prvo, tebi, dragi umirovljeni biskupe Franjo, hvala na evanđeoskom svjedočenju nade.

A tebi, novoposvećeni banjolučki biskupe Željko, čestitam jer si postao član apostolskog zbora predvođenog Petrom današnjih dana.

Čestitam tvojoj obitelji iz koje si nikao i župi u kojoj si rastao.

Čestitam svima vama koji ste svojim dolaskom i prisutnošću dali jedan znak novom biskupu da ćete mu biti potpora jer mu je potrebna u ovim teškim vremenima. Barem mi, sinovi ove Crkve, znamo kakvo je stanje u ovoj Crkvi.

Čestitam ti, dragi novi biskupe Željko, na toj vjernoj poslušnosti kojom si Papinu odluku prihvatio.

Također Ti čestitam na riječima koje si ovih dana izrekao u medijima,a koje zrače nadom, otvorenošću i spremnošću.

Hvala lijepa medijima koji su uprisutnili ovo slavlje u javnosti. Time, zapravo, želimo da cijela Bosna i Hercegovina bude ujedinjena upravo u ovoj biskupiji banjolučkoj.

Također hvala svima koji ste prisutni, a posebno vama, dragoj braći u biskupstvu, koji ste došli izraziti solidarnost s ovom mjesnom Crkvom. Itekako znam koliko to znači u teškim vremenima.

Sada Ti, dragi novoposvećeni biskupe, preuzimaš kormilo.

Neka te vodi Gospa koju voliš!

Neka te prate zagovori svetaca, posebno zaštitnika ove biskupije sv. Bonaventure i sina ove mjesne Crkve blaženog Ivana Merza .

Još jednom upućujem iskrenu čestitku i zahvaljujem svima.